Share:
 

Ladders

Season 
Grade 
View
Total Records: 10
Adelaide and Suburban Cricket Association - Section 1 Halliday/Heptinstall Cup
RANK TEAM R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 POINTS
1 Coromandel Ramblers 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
2 ICC Sharks 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
3 Happy Valley 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
4 Cove 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
5 Keswick 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
6 Glenelg ANA 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
7 Western Youth Centre 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
8 Plympton Footballers 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
Last re-calculated: Oct 31, 2020 3:33AM (local time)


Adelaide and Suburban Cricket Association - Section 2 ICA Stepney Cup
RANK TEAM R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 POINTS
1 Coromandel 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
2 Sheidow Park 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
3 Morphettville Park 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
4 Port Noarlunga 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
5 Coromandel Ramblers II 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
6 Belair 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
7 Fitzroy 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
8 North Haven 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
Last re-calculated: Oct 31, 2020 3:31AM (local time)


Adelaide and Suburban Cricket Association - Section 3 McAvaney Trophies Cup
RANK TEAM R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 POINTS
1 Western Youth Centre II 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
2 South Road 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
3 Warradale 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
4 Southern 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
5 Mitchell Park 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
6 ICC Sharks II 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
7 Punjab Lions CC 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
8 Morphett Vale 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
Last re-calculated: Oct 31, 2020 3:33AM (local time)


Adelaide and Suburban Cricket Association - Section 4 Elder Meat Store Cup
RANK TEAM R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 POINTS
1 St George 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
2 Keswick II 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
3 Happy Valley II 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
4 Sheidow Park II 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
5 Coromandel II 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
6 Plympton Footballers II 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
7 Morphettville Park II 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
8 Cove II 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
Last re-calculated: Oct 31, 2020 3:32AM (local time)


Adelaide and Suburban Cricket Association - Section 5 At the Toss of a Coin Cup
RANK TEAM R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 POINTS
1 Belair II 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
2 Fitzroy II 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
3 Warradale II 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
4 Kenilworth 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
5 ICC Sharks III 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
6 Glenelg ANA II 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
7 North Haven II 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
8 Afghan 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
Last re-calculated: Oct 31, 2020 3:34AM (local time)


Adelaide and Suburban Cricket Association - Section 6 Blackwood Sound Cup:
RANK TEAM R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 POINTS
1 North Haven III 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
2 Southern Warriors 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
3 Kenilworth II 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
4 Port Noarlunga II 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
5 Coromandel Ramblers III 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
6 Sheidow Park III 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
7 Mitchell Park II 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
8 South Road II 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
Last re-calculated: Oct 31, 2020 3:32AM (local time)


Adelaide and Suburban Cricket Association - Section 7 Larry Collin Century 21 Cup:
RANK TEAM R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 POINTS
1 Morphettville Park III 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
2 Coromandel III 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
3 Adelaide Lutheran II 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
4 St George II 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
5 Southern Warriors II 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
6 Southern II 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
7 ICC Sharks IV 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
8 Keswick III 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
Last re-calculated: Oct 31, 2020 3:32AM (local time)


Adelaide and Suburban Cricket Association - Section 8 I Detail Cars Cup:
RANK TEAM R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 POINTS
1 Mitchell Park III 6 1 6 . . . . . . . . . . . 13
2 Coromandel IV 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
3 South Park 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
4 Fitzroy III 6 1 0 . . . . . . . . . . . 7
5 Glenelg ANA III 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
6 Morphett Vale II 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
7 Sheidow Park IV 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
8 Coromandel Ramblers IV 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
Last re-calculated: Oct 31, 2020 3:33AM (local time)


Adelaide and Suburban Cricket Association - Section 9 Hopkins/McGowran Cup
RANK TEAM R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 POINTS
1 Sheidow Park V 1 6 6 . . . . . . . . . . . 13
2 Morphettville Park IV 6 1 6 . . . . . . . . . . . 13
3 Happy Valley III 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
4 Plympton Footballers III 6 6 0 . . . . . . . . . . . 12
5 Cove III 1 1 6 . . . . . . . . . . . 8
6 Warradale III 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
7 South Road III 1 6 0 . . . . . . . . . . . 7
8 Western Youth Centre III 0 0 0 . . . . . . . . . . . 0
Last re-calculated: Oct 31, 2020 3:32AM (local time)


Adelaide and Suburban Cricket Association - Section 10 Morphett Vale Butcher Cup
RANK TEAM R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 POINTS
1 Coromandel V 6 6 . . . . . . . . . . . . 12
2 Happy Valley IV 6 6 0 . . . . . . . . . . . 12
3 Mitchell Park IV 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
4 Adelaide Lutheran III 6 1 . . . . . . . . . . . . 7
5 ICC Sharks V 1 6 . . . . . . . . . . . . 7
6 Coromandel Ramblers V 1 6 0 . . . . . . . . . . . 7
7 Kenilworth III 1 1 . . . . . . . . . . . . 2
Last re-calculated: Oct 31, 2020 3:31AM (local time)


Click match points to view the match scores.
Points shown in red if match result is unofficial.
Symbol A shown next to match points indicates a points adjustment for this match, click symbol for details.